Trzylatki pasowane na przedszkolaków

0
346

Występy publiczne dzieci w formie przedstawień i różnego rodzaju uroczystości stanowią bardzo ważny element życia przedszkolnego. Dzieci uczą się w ten sposób pokonywać nieśmiałość i prezentować swe umiejętności przed innymi dziećmi i dorosłymi.
Najmłodsi w ten sposób nabierają wiary w siebie, uczą się, że ich praca włożona w nauczenie się wierszy, piosenek, w przygotowania do występu ma sens i cel, że przynosi zamierzony efekt, co zachęca do dalszej nauki.
20 listopada br. pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy „Serduszka” i ich starszych kolegów z Przedszkola Samorządowego w Bolkowie. Tego dnia odbyła się pierwsza dla przedszkolnych adeptów – tych dzieci, które do przedszkola zaczęły chodzić we wrześniu, ważna uroczystość. Pasowanie na przedszkolaka to ważna i niezapomniana chwila dla maluchów.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania dzieci, wszystkich pracowników przedszkola i przedstawienia części artystycznej Uczestniczące w niej maluszki zaprezentowały swoje spore już umiejętności. Dały tym samym dowód, jak dużo już wspólnie nauczyły się w przedszkolu. Były więc piosenki, wierszyki i tańce. Podobnie piękną i ciekawą propozycję artystyczną miały pozostałe starsze dzieci z naszego przedszkola, które w ramach niespodzianki wystąpiły wraz ze swoimi wychowawczyniami przed najmłodszymi. Po części artystycznej dzieci obiecały: „zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem”. Następnie dokonało się uroczyste pasowanie każdego trzylatka. Symbolem przyjęcia do grona przedszkolaków Przedszkola Samorządowego w Bolkowie było dotknięcie ogromną kredką ramienia każdego dziecka przez dyrektor Mariolę Strużyńską. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania i upominek.
Był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci dzieci, rodziców i nauczycieli.
Małgorzata Węsek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię