Nowy sprzęt trafił do polkowickich strażaków

0
73

Około 175 tysięcy złotych otrzymały jednostki ochotniczej straży pożarnej z gminy Polkowice. Za pozyskane środki zakupiony został nowy sprzęt, środki ochrony indywidualnej  i umundurowanie bojowe.

Ochotnicza straż pożarna działająca na terenie gminy Polkowice otrzymała około 175 tys. zł na doposażenie swoich jednostek w nowy sprzęt. Za dofinansowanie strażacy  zakupili także  środki ochrony indywidualnej i umundurowanie bojowe.

– Rola Ochotniczych Straży Pożarnych jest bardzo ważna, ponieważ na co dzień dbają o  bezpieczeństwo mieszkańców. Jest to szczególnie istotne w tym trudnym czasie – mówi Łukasz Puźniecki, Burmistrz Polkowic. – Gmina Polkowice wspomaga dosprzętowienie OSP sporym zastrzykiem finansowym. Do tego dochodzą duże środki pozyskane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki temu nasze jednostki będą jednymi z najlepiej doposażonych na terenie Zagłębia Miedziowego – dodaje burmistrz.

Łącznie około 115 tysięcy złotych na doposażenie otrzymały OSP Sobin, Tarnówek, Nowa Wieś Lubińska i Sucha Górna. 30 procent tej kwoty pochodzi z budżetu gminy Polkowice. Pozostała część została pozyskana z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

– Za otrzymane pieniądze zakupiliśmy dziewięć kompletów trzyczęściowych ubrań specjalnych. Zastąpią one wyeksploatowane już, stare ubrania – mówi Marek Zalewski, prezes OSP Sobin.

Dodatkowo Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wsi Lubińskiej otrzymała dofinansowanie na zakup zestawu narzędzi ratowniczych . Jego koszt to 60 tysięcy złotych. Ponad 27 tysięcy z tej kwoty pochodzi z budżetu gminy Polkowice. Pozostała część zostanie sfinansowana ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– Jest to wszechstronny sprzęt, który nie tylko zwiększy szybkość działania, ale również bezpieczeństwo strażaków – wyjaśnia Zygmunt Rubinowicz, prezes OSP Nowa Wieś Lubińska. –  Będzie on cały czas w wozie strażackim, dzięki czemu będziemy mogli używać go w każdej chwili. Przyda się niemal na każdym froncie działań, zarówno przy wypadkach samochodowych, gaszeniu pożarów czy zabezpieczaniu stropów – dodaje prezes.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię