Światowy Dzień Drzewa w Polkowicach

0
332

Nowe budki lęgowe dla ptaków i drzewka owocowe pojawią się w gminnych sołectwach oraz na terenie rodzinnych ogrodów działkowych. Są to symboliczne prezenty przekazane przez gminę z okazji przypadającego w październiku Światowego Dnia Drzewa.

W ubiegłym roku podczas Polkowickiego Dnia Drzewa nie zabrakło zajęć i warsztatów dla mieszkańców. W programie wydarzenia znalazło się m.in. wykonywanie torby ekologicznej oraz budki lęgowej. W tym roku, ze względu na panującą pandemię, wydarzenie z udziałem mieszkańców nie mogło zostać zorganizowane. Jednak symboliczne prezenty również  przypadły do gustu reprezentantom sołectw i ogrodów działkowych.

– Przekazujemy na ręce sołtysów i prezesów ogrodów działkowych po trzy drzewka owocowe i dwie budki lęgowe – wyjaśnia Marta Zdobylak, inspektor ds. ochrony środowiska w UG Polkowice. – Co roku 10 października z okazji dnia drzewa staramy się promować takie rozwiązania i tym samym zwiększać świadomość ekologiczną wśród mieszkańców – dodaje Marta Zdobylak.

W rozdawanych przez gminę budkach może zamieszkać kilka pospolitych gatunków ptaków, między innymi sikorki, mazurki i szpaki. Natomiast drzewka, które otrzymały sołectwa oraz ogrody działkowe to grusze i jabłonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię