Sztuka pomagania niejedno ma imię

0
572

OSP w Mysłowie nie tylko bierze udział, jako ważny element udzielania pomocy, w zdarzeniach na terenie gminy. W ostatnim czasie jednostka wzbogaciła się o nowy, potrzebny w działaniach, sprzęt.
– Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu (70%), dotacji z Gminy Bolków (26%) i środkom własnym (4%) zakupiliśmy: dwa komplety aparatów powietrznych, buty specjalne, ubrania koszarowe, rękawice specjalne oraz spodniobuty – wylicza Łukasz Iwuć, naczelnik jednostki.
Nie tylko pracą i pomocą ludziom żyją mysłowscy strażacy. – W poniedziałek 26.10. br. mieliśmy rozpocząć instalację prac na wystawę i licytację w Galerii ARS ET Historia w Bolkowie. Niestety, po raz drugi przez covid19 musimy to przełożyć – opowiada Ł. Iwuć. – Wstępnie ustaliliśmy z panią dyrektor nowy termin na grudzień br. Aby pokazać, jakie dzieła czekają na ekspozycję, prezentujemy część z nich na zdjęciach na swym fanpage na portalu społecznościowym Facebook.
Przypominamy, że chodzi o wystawę prac podarowanym strażakom przez wielu artystów – plastyków. Z projektem “…bo SZTUKĄ jest pomagać” https://www.facebook.com/Bo-Sztuką-jest-Pomagać-100427358204027/ strażacy ruszyli na początku tego roku.
– Dzięki wsparciu wspaniałych artystów chcieliśmy już w czerwcu pokazać podarowane nam wybitne dzieła sztuki na wystawie w Bolkowskiej Galerii Historyczno – Artystycznej ARS ET Historia. W sierpniu miała odbyć się aukcja podarowanych autorskich prac, z której dochód ma zostać przeznaczony na zakup nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla naszej jednostki. Zakupiony wóz bojowy nazwiemy “autoR” – w znaczeniu „autoR-atownicze”, ale przede wszystkim w odniesieniu do „autoR-ów” tych wszystkich niezwykłych dzieł sztuki.
– Przed nami wiele pracy, ale dzięki wsparciu takich wspaniałych ludzi – nie może się nie udać! Mamy zaszczyt przedstawić nazwiska naszych sprzymierzeńców, którzy zadeklarowali włączenie się Do projektu na początku włączyli się liczni artyści, ale lista w ciągu roku wzbogaciła się o kolejne nazwiska i prace. Prace podarowali nam Małgorzata Piątek, Anna Godlewskiej, Alicja Rekowska, Kostek i Marcin Zielińscy, Dariusz Miliński, Sylwester Chłodziński, Jarosław Jaśnikowski, Juliusz Góral, Mariusz Dydo, Jacek Opała, Patryk Król – Art.Metal, Krzysztof Żyngiel ANIMUS, Krzysztof Jacek Sumeradzki, Andrzej Masianis, Maciej Wierzbicki, Dariusz Ślusarski, Maciej Chyra, Cezary Jackowski, Ewa Podobas, Anna Bylicka, Robert Heczko, Paulina Góra, Wacław Jagielski, BIOSME x BROCKI, Studio Borowski, Ewa Jasek Art., Katarzyna Wybierska Art., Krzysztof Kopeć, Ania Tomicka, Agnieszka Słońska, Robert Chełchowski, Małgorzata Korenkyewicz, Monika Krzymińska – Śluborska, Grażyna Jeżak, Jadwiga Hajdo, Marta Wioleta, Klaudia Karasek, Tadeusz Bronkiewicz (TB), Jacek Jędrek Art., Diana Żarów, Renat Krawczy, Mariusz Brzyzek, Barbara Trojanowska, Beata Kasprzyk, Karol Bąk, Anna Celińska – Banaszek, Anielski szept ART Beata Kowalewska, Bożena Lasota, Adam Meler, Sławek Biela, Vladimir Vilenchyts, Anna Peron.
Prawa autorskie projektu zastrzeżone: Dz.U.2019.0.1231 t.j. – Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Łukasza Iwucia wysłuchała: mewa