Dzień Głośnego Czytania w jaworskiej “piątce”

0
417

29 września to Dzień Głośnego Czytania, który ma wieloletnią tradycję. W Polsce został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 r. Data 29 września odnosi się do urodzin autorki książek dla dzieci i młodzieży – Janiny Porazińskiej. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, w którym najważniejszymi osobami są dzieci.
W tym roku biblioteka szkolna SP nr 5 w Jaworze przeprowadziła akcję czytelniczą dla uczniów klas I-III. Tematem przewodnim była PRZYJAŹŃ. Podczas zajęć uczniowie klas pierwszych i drugich wysłuchali opowiadania pani Doroty Landau pt. „Lena i magiczne drzewo”. Natomiast uczniowie klas trzecich poznali historię przyjaźni chłopca i psa wziętego ze schroniska, z książki pana Toma Justyniarskiego pt. „Psie troski”.
Słuchacze wykazali się niesamowitą aktywnością podczas rozmowy o przeczytanych utworach i ich bohaterach. Uczestniczyli także w dyskusji, próbując odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego warto mieć przyjaciela?”, „Jakie cechy charakteru powinien mieć prawdziwy przyjaciel?” oraz „Czy przyjaźń jest ważna w życiu człowieka”.
Głośne czytanie jest proste, bezpłatne i dzieci je uwielbiają! Zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach czytelniczych, poświećmy trochę czasu naszym pociechom i książce. Pamiętajmy, że lawinowo rośnie ilość informacji i wiedzy, dlatego kto nie czyta, nie nadąży za zmianami we współczesnym świecie. Czytając chronimy dziecko przed uzależnieniem od telewizji i komputerów.
Beata Wójcik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię