PCUZ walczy z koronawirusem

0
195

19 osób (stan na 7 paździer­nika) z Zakładu Opiekuńczo­-Leczniczego w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych ma koronawirusa. W placów­ce uruchomiono specjalne pro­cedury w walce z koronawiru­sem. Lekarze apelują: pande­mia to nie przelewki! Musimy o siebie zadbać.

Testy na obecność korona­wirusa wyszły pozytywnie u dziewiętnastu osób. Zakażo­nych jest szesnastu pacjentów, są objawowi. Koronawirusa ma także pięciu pracowni­ków PCUZ, z czego trzy osoby wykazują objawy typowe dla COVID (To stan na 7 paź­dziernika. Liczby mogą ulec zmianie) . Pensjonariusze przewiezieni zostali na Od­dział Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Spe­cjalistycznym im. J. Grom­kowskiego we Wrocławiu.
– Stan pacjentów jest dobry. Chcemy im zapewnić jak naj­lepszą opiekę, stąd decyzja o umieszczeniu pensjonariuszy we wrocławskim szpitalu – mówi Paweł Gambal, prezes PCUZ. – Zwiększamy liczbę wykonywanych testów. Chce­my mieć pewność, że wszyscy zakażeni są odizolowani od osób zdrowych. Sytuacja jest pod kontrolą – zapewnia szef polkowickiej przychodni.
Wszystkie pomieszczenia w placówce są dezynfekowane na bieżąco. Pomagają w tym zamgławiacz, który niszczy wirusy i bakterie, w tym ko­ronawirusa oraz urządzenia do dekontaminacji powietrza. Ważniejsze jest jednak to, by­śmy wszyscy stosowali się do obostrzeń sanitarnych.
Sytuacja jest dynamiczna i każdego dnia przybywa osób z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa.
– Pandemia wciąż trwa i wszystko wskazuje na to, że zostanie z nami na długo. Apeluję o przestrzeganie re­żimu sanitarnego, trzymanie dystansu społecznego i zakła­danie maseczek w miejscach publicznych – Zenona Jasiur­kowska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno- Epide

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię