Powiat jaworski w zielonej strefie

0
975

W czwartek, 1 października br. Ministerstwo Zdrowia podało aktualizację dotyczącą powiatów z największym przyrostem zakażeń koronawirusem. Powiaty te – w zależności od dynamiki zmian w tym zakresie – są objęte tzw. żółtą lub czerwoną strefą. Niebieską oznaczone są obszary zagrożone dodatkowymi obostrzeniami.

Powiat jaworski został zdjęty z niebieskiego obszaru. Aktualnie znajdujemy się w strefie zielonej. Ta decyzja w żaden sposób nie zwalnia nas z przestrzegania wszelkich zasad w walce z Covid-19. Dystans społeczny i mycie rąk, a szczególnie w zamkniętych pomieszczeniach zakrywanie ust i nosa, to zalecane podstawowe środki w walce z koronawirusem.

Według stanu na 1 października 2020, który podała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaworze, w powiecie jaworskim kwarantanną objęto 112 osób, a nadzorem epidemiologicznym 53 osoby. W gminie Jawor zarażonych jest 30 osób, w gminie Bolków 20 osób, w gminie Męcinka 7 osób, w gminie Paszowice i gminie Wądroże Wielkie po 1 osobie. Wg statystyk od początku pandemii w naszym powiecie zmarły 2 osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię