Msza dziękczynna za plony i w intencji rolników

0
602

Z inicjatywy wójt Elżbiety Jedleckiej w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Wądrożu Wielkim ksiądz proboszcz Mirosław Wątruch odprawił dziękczynną dożynkową mszę świętą. Trudny czas pandemii niestety nie sprzyja organizacji tradycyjnych dożynek, które są zwieńczeniem ciężkiej rolniczej pracy.
W mszy uczestniczyli zaproszeni rolnicy, sołtysi, radni, strażacy z OSP Mierczyce oraz młodzież szkolna, a uroczystość upiększał śpiew zespołu Cichowodzianie z Budziszowa Wielkiego. Kościół został przystrojony okazałymi wieńcami dożynkowymi przyniesionymi przez Sołectwa: Budziszów Wielki, Budziszów Mały , Biernatki, Skała, Wądroże Wielkie oraz bukiet kwiatów przyniesiony przez sołectwo Wądroże Małe.
Słowa podziękowań skierowała do zebranych wójt gminy dziękując wszystkim rolnikom i mieszkańcom za ciężką prace, dzięki której możliwe było zebranie plonów. Święto Plonów corocznie jest jednym z najważniejszych wydarzeń w gminie, to czas radości, podziękowań, w którym można rolnikom przekazać wyrazy szacunku i wdzięczności za ich ciężką pracę oraz codzienny trud.