I LO w Jaworze na topie

0
886

W bieżącym roku szkolnym, ze względu na pandemię koronawirusa, absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze, podobnie jak wiele tysięcy ich rówieśników w Polsce, dopiero 11 sierpnia odebrali wyniki egzaminu maturalnego. Dyrektor szkoły, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, wręczył świadectwa maturalne absolwentom oraz życzył powodzenia w dalszej edukacji.

O zdaniu egzaminu maturalnego decydowały wyniki uzyskane tylko z części pisemnej: z języka polskiego, języka obcego oraz matematyki. Ponadto by zdać egzamin uczeń musiał przystąpić obowiązkowo do jednego wybranego przez siebie przedmiotu w zakresie rozszerzonym. Abiturienci jaworskiego liceum, mimo utrudnionych warunków – nauczania online, uzyskali bardzo dobre wyniki.

Zdawalność egzaminu maturalnego w I LO w Jaworze jest na poziomie 89,4%. Absolwenci jaworskiego “Bolka” osiągnęli wynik lepszy od średniego wyniku liceów w Polsce, który wyniósł 80,6%   oraz od średniego wyniku w województwie, który wyniósł 81,1%.

Warto zwrócić uwagę na to, że jest to drugi wynik na terenie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu (województwo dolnośląskie i opolskie). Szkołę i powiat jaworski o przysłowiowy włos wyprzedziły licea ogólnokształcące z powiatu Ząbkowice Śląskie. Średnia w powiatach ościennych, to m.in.: legnicki – 72,7% (miasto Legnica – 76.1%), jeleniogórski – 71,7 (miasto Jelenia Góra – 73,2%), świdnicki – 81,7.

Abiturientom „Bolka” gratulujemy wyników oraz zdanego egzaminu maturalnego, życzymy dalszych sukcesów oraz dostania się na wymarzone uczelnie, gdzie rozsławią imię naszego, jaworskiego liceum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię