Kryminalni odkryli narkotyki

0
1325
????????????????????????????????????

Przechwycenie blisko 1 255 porcji handlowych marihuany oraz zatrzymanie podejrzanego w tej sprawie 45-letniego mężczyzny, to efekt ostatnich działań jaworskich kryminalnych. Trzy worki wypełnione zielonym suszem znajdowały się w samochodzie, którym poruszał się sprawca. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających mężczyźnie grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze prowadząc czynności związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację o tym, iż jeden z mieszkańców naszego miasta będzie przewoził w swoim aucie narkotyki. W związku z powyższym policjanci zatrzymali do kontroli volkswagena, którym miał poruszać się mężczyzna. W trakcie przeszukania auta, na przednim fotelu pasażera, kryminalni ujawnili reklamówkę, a w niej trzy worki foliowe wypełnione zielonym suszem. Ale to nie jedyne środki jakie znaleźli funkcjonariusze. 45-letni kierowca miał bowiem przy sobie foliowe opakowanie, wewnątrz którego także znajdował się susz. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany, a pojazd, którym się poruszał zabezpieczono na policyjnym parkingu.
Po przeprowadzeniu badań na testerze narkotykowym okazało się, że zabezpieczone środki to marihuana. W sumie w ręce jaworskich policjantów wpadło ponad 250 gram tego narkotyku. Dzięki jaworskim policjantom na rynek nie trafi blisko 1 255 porcji handlowych środka odurzającego.
Zatrzymany przyznał się do ogłoszonego mu zarzutu. O dalszym losie 45-latka zadecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło i fot.: KPP Jawor