Koncert ku pamięci polkowickiego duszpasterza ks. Ludwika Kośmidka

0
156

W piątek, 14 sierpnia o godz 19 w kościele św. Michała Archanioła odbędzie się koncert ku pamięci polkowickiego duszpasterza ks. Ludwika Kośmidka. W programie utwory Chopina i Mozarta w wykonaniu Teresy Kaban (pianino) i Henryka Błażeja (flet).

 

Ks. Ludwik Kośmidek był symbolem miasta, jego honorowym obywatelem. Zmarł w marcu tego roku. Polkowiczanie będą mogli wspólnie uczcić pamięć kapłana podczas koncertu muzyki poważnej, który odbędzie się 14 sierpnia o godzinie 19;00 w kościele św. Michała Archanioła. Organizatorem koncertu jest Centrum Kultury w Polkowicach. W programie utwory Chopina i Mozarta w wykonaniu Teresy Kaban (pianino) i Henryka Błażeja (flet).

– Dla wielu pokoleń polkowiczan ksiądz Ludwik był przykładem pokory, cierpliwości i pobożności. Był symbolem tego miasta, honorowym obywatelem Polkowic, przyjacielem i wychowawcą młodzieży – mówi Łukasz Puźniecki, Burmistrz Polkowic.

Ksiądz Ludwik Kośmidek przez dekady był kapłanem Polkowic. Zmarł 28 marca 2020 r. w wieku 87 lat, mając na koncie 61 lat kapłaństwa. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk arcybiskupa Bolesława Kominka w 1959 roku. Do Polkowic trafił w 1984 roku. Pełnił funkcję dziekana dekanatu Polkowice. Od 2006 roku do dnia jego śmierci pozostał w polkowickiej parafii jako rezydent. Na ile pozwalał mu na to wiek oraz stan zdrowia, brał udział w świętach kościelnych i nabożeństwach. Do końca życia bardzo sprawny intelektualnie, niedomagał prawie wyłącznie w sensie fizycznych możliwości ciała.

Podczas koncertu obowiązuje reżim sanitarny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię