Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko

0
945

Kształtowanie bezpiecznych zachowań i właściwych postaw, podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych i dążenie do ograniczenia liczby wypadków, to główne cele prowadzonej kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd- szlaban na ryzyko!”.

Każdego roku na przejazdach kolejowych dochodzi do 200-250 kolizji i wypadków, w wyniku których ginie kilkadziesiąt osób. Według danych statystycznych pochodzących z Biura Bezpieczeństwa PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w roku 2019 na przejazdach śmierć poniosły 64 osoby, 28 osób zostało ciężko ranne. Łącznie doszło do 195 zdarzeń.
Bezpieczeństwo na przejazdach i w rejonie tzw. „dzikich przejść” jest wspólną sprawą wszystkich, którzy mogą mieć na nie wpływ, czyli m.in. : kolei, samorządów, zarządców dróg i policji. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaworze wspierają kolejną edycję akcji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pn. „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!”, której Policja jest wieloletnim partnerem.
Celem tego przedsięwzięcia jest ograniczenie liczby zdarzeń na przejazdach oraz edukacja uczestników ruchu drogowego na rzecz bezpiecznych zachowań podczas korzystania z przejazdów kolejowych. Policjanci z jaworskiej komendy będą zatem cyklicznie w okresie wakacji, prowadzić akcje informacyjno-prewencyjne, rozdając na przejazdach naszego powiatu ulotki i broszury informacyjne.
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię