Remont, modernizacje i rozwój – mimo pandemii inwestują w dobro pacjenta

0
100

Zakończony remont korytarza w skrzydle z gabinetami pediatrycznymi, wyremontowane nowe pomieszczenia na potrzeby laboratorium, a także kompleksowy remont toalet Tak wyglądają prace remontowe Polkowickiego Centrum usług Zdrowotnych – ZOZ S.A., które rozpoczęły się na początku kwietnia.

Nowa poczekalnia dla dzieci chorych prezentuje się zdaniem pacjentów imponująco. Po modernizacji została oddana do użytku – to kolejny etap prac związanych z poodnoszeniem standardu opieki medycznej dla najmłodszych mieszkańców Polkowic. Poczekalnia jest przyjazna dla pacjentów i dostosowana do ich potrzeb. Podoba się również rodzicom.
Polkowickie Centrum usług Zdrowotnych może się pochwalić również nowymi pomieszczeniami na potrzeby laboratorium w tym do obsługi osób niepełnosprawnych. Lada chwila zostanie ono udostępnione dla pacjentów.

– Zdecydowaliśmy się na taką modernizację kierując się głównie dobrem pacjentów. Nowy punkt pobrań to szansa na zmniejszenie kolejek, które tworzyły się przed laboratorium – mówi Waldemar Sułek, prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.
Mimo utrudnień związanych z trwającą epidemią koronawirusa polkowicka przychodnia nie zwalnia tempa. Obecnie firma, która została wyłoniona w drodze przetargu przeprowadza kompleksową przebudowę toalet. Prace obejmują wymianę instalacji sanitarnych, elektrycznych, a także szeroki zakres budowlano – remontowy. Dotychczasowa realizacja robót przebiega zgodnie z założeniami. Przewidywany czas zakończenia inwestycji przypada na drugą połowę lipca. To jednak nie koniec zmian w polkowickiej przychodni. Planujemy już kolejne modernizacje, aby zrealizować misję PCZU jaką jest ponadstandardowa opieka oferowana naszym pacjentom – dodaje Waldemar Sułek – Planujemy także przystąpić do Programu Grantowego Ministerstwa Zdrowia „Dostępność plus”, zwiększającego standardy osób starszych i niepełnosprawnych w POZ. W ramach wspomnianego programu zamierzamy aplikować o kwotę 700 000 zł na realizację zadań z zakresu infrastruktury , szkolenia personelu i elementów informatycznych w zakresie obsługi pacjenta – dodaje prezes.

Przychodnia, w której każdego roku udziela się ponad 172 tys. porad specjalistów, cały czas rozwija się i wdraża nowe rozwiązania.

– Miło nam poinformować, że obszar medycyny powiększył się o nowego specjalistę chorób wewnętrznych i kardiologii – lek. Kamilę Stembalską – Miąsik. To doświadczony lekarz oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej Regionalnego Ośrodka Kardiologicznego w Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie W naszej placówce, w obszarze kardiologii do tej pory przyjmował tylko jeden lekarz. Wierzymy, że decyzja wpłynie na krótszy czas oczekiwania do lekarza tej specjalizacji – mówi Waldemar Sułek, prezes PCZU – ZOZ S.A. w Polkowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię