Trzecioklasiści wkroczyli w nowy etap kształcenia

0
796

O maturzystach głośno, o ósmoklasistach również, więc i trzecioklasistom tegorocznym też należy się kilka słów uwagi. Pierwsze trzy lata nauki szkolnej to początkowo trochę przedłużenie przedszkola, później stopniowe stawianie coraz wyższych wymagań, wszystko jednak w oparciu o metodykę pracy w klasach początkowych, edukacji wczesnoszkolnej, czyli w klasach I-III.
Ten rok, dziwny rok szkolny naznaczony trudami, wielką pracą, zarówno dzieci i nauczycieli, zakończył się także dla trzecioklasistów. Czeka ich nowe, z inną wychowawczynią i wieloma nauczycielami różnych przedmiotów. Dlatego tak ważne było pożegnanie i uroczyste zakończenie I etapu nauki szkolnej.
Klasa IIIB z wychowawczynią Violettą Bant w Szkole Podstawowej nr 5 spotkała się w sali gimnastycznej. Nie było rodziców ze względów sanitarnych, ale podziękowanie za trud pracy wygłosiła jedna z mam. Dzieci w maseczkach odbierały świadectwa. Oprócz świadectw otrzymały liczne dyplomy i wyróżnienia, m.in. za pracę w kółku teatralnym “Piąteczki”, które co roku zajmowało wysoką pozycję w Jaworskim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych. Dzieci otrzymały także książki i upominki w postaci eleganckich notesów i słoników na szczęście. Pani wychowawczyni wręczyła uczniom także podziękowania dla rodziców. Było przyjemnie, ale trochę smutno, jak powiedział jeden z uczniów.
– No bo jak to będzie bez pani Violi? – pytał zmartwiony.
AKa