Do zobaczenia na innym szlaku…

0
663

26 czerwca br. w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Paszowicach odbyło się nietypowe zakończenie roku szkolnego 2019/2020. W związku z sytuacją epidemiczną do szkoły przybyli tylko absolwenci, ich rodzice oraz reprezentujący wójta gminy Paszowice Sebastiana Oszczędę sekretarz gminy Zbigniew Mosoń i przewodnicząca Rady Gminy Beata Rokosz.
Na początku głos zabrała dyrektor szkoły Teresa Adamczyk witając ósmoklasistów. Dyrektor szkoły podziękowała rodzicom i przyjaciołom szkoły za współpracę i wspieranie dzieci w ich indywidualnym rozwoju oraz za aktywny udział w życiu szkoły.
Zakończenie roku szkolnego to dzień nagradzania. Z rąk dyrektor szkoły i wychowawcy klasy ósmej uczniowie otrzymali świadectwa, a ci, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie świadectwa z wyróżnieniem i nagrody. Tytuł Absolwenta Roku otrzymała Ksenia Duszeńko.
Z rąk sekretarza gminy i przewodniczącej gminy Ksenia Duszeńko i Milena Ruszczak odebrały Stypendium Wójta Gminy Paszowice Sebastiana Oszczędy. Wraz z życzeniami dla wszystkich pracowników szkoły Zbigniew Mosoń wręczył na ręce dyrektor szkoły bukiet kwiatów.
Ksenię Duszeńko, Maję Kasprzak, Dawida Michałków, Tobiasza Duszeńko i Oliwię Samól za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce uhonorowano Platynową, Diamentową, Złotą ,Srebrną i Brązową Sową. Do nich, czyli do Złotej Dziesiątki Najlepszych dołączyli uczniowie z klas starszych: Kacper Belica, Szymon Chmielowski, Dominik Magoń, Szymon Magoń i Milena Ruszczak. Wszyscy wyróżnieni otrzymali pamiątkowe imienne medale. Nagrody za 100%-ową frekwencję otrzymali: Weronika Jamka – kl.V, Maciej Olanin – kl.II, Kacper Belica, Julia Sarzyńska, Mateusz Wiśniecki, Szymon Ziemniak – kl.VI i Gracjan Faryniarz – kl.VIII. Listy gratulacyjne otrzymali również rodzice Kseni Duszeńko, Mileny Ruszczak, Julii Mospan, Julii Hajdugi i Alana Giery. Podziękowanie za współpracę ze szkołą otrzymali: Sabina Mospan, Barbara Grega, Krystyna i Mirosław Małachowscy oraz Dominika i Krzysztof Ruszczak. Najlepszymi Czytelnikiem Roku została Oliwia Samól. Dodatkowo nagrody w postaci statuetek otrzymali: „Mikrofon Roku” –Ksenia Duszeńko, „Wolontariusz Roku”-Milena Ruszczak. Za pracę w Samorządzie Uczniowskim podziękowanie i nagrodę odebrała przewodnicząca SU Milena Ruszczak. Za reprezentowanie szkoły w konkursach wokalnych nagrody i podziękowania otrzymało Trio „Złota Nutka”-Ksenia Duszeńko, Julia Hajduga i Julia Mospan. Absolwenci ze średnią ocen 4,54 zdobyli Tytuł Najlepszej Klasy i odebrali Puchar. O najstarszej klasie nie zapomnieli także siódmoklasiści. Na dalszą drogę otrzymali od kolegów aniołki szczęścia i kwiaty. Podczas apelu nie zabrakło podziękowań dla rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie odebrali także nagrody i dyplomy za odniesione sukcesy w licznych konkursach i olimpiadach. Sześcioro dzieci pożegnało przedszkole otrzymując dyplomy i ilustrowane słowniki języka niemieckiego dla dzieci. Są to: Oliwia Gabryś, Martyna Jaćkiewicz, Szymon Jaćkiewicz, Jagoda Pajda, Natalia Wdowiak oraz Alicja Ziemniak. W gronie uczniów wyróżnionych w klasie pierwszej znaleźli się: Weronika Chmielowska, Michalina Miłoń, Kacper Waligóra oraz Wojciech Mospam. W klasie drugiej wyróżnienie otrzymali: Jakub Adamczyk, Martyna Bartkowiak, Bartosz Kaszuba, Maria Kowalczyk, Maciej Olanin oraz Ewa Ziemnicka. Do najlepszych uczniów w klasie trzeciej zaliczają się: Amelia Zając, Sebastian Kulczycki, Julia Oszczędza, Oliwia Zając, Emilia Zając, Bartłomiej Olejarz, Gracjan Ziemnicki oraz Roksana Kumik.
Na zakończenie uroczystości wychowawczyni Beata Makuch wręczyła swoim wychowankom upominki, które mają przynosić im szczęście już „na innych szlakach”, a rodzicom w podziękowaniu świadectwa z czerwonym paskiem oraz słodki upominek. Nie zabrakło także pięknych życzeń i kwiatów od rodziców dla nauczycieli. Na zakończenie edukacji swoich dzieci rodzice zafundowali szkole na pamiątkę część wyposażenia do pracowni języka obcego, za co opiekun sali serdecznie dziękuje. Piękną oprawę plastyczną apelu przygotowała Małgorzata Walczewska – wychowawczyni absolwentów w latach trwania edukacji wczesnoszkolnej. Pomocne podczas tej wyjątkowej uroczystości były także Marta Polińska i Marta Suhak. Ósmoklasistom życzymy samych pozytywnych zdarzeń w wybranych szkołach, a pozostałym uczniom bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu w szkole.
BM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię