Zarząd Powiatu z wotum zaufania i absolutorium

0
666

Podczas czerwcowej sesji Rady Powiatu rajcowie debatowali m.in. nad Raportem o stanie Powiatu za rok 2019. W dokumencie znalazły się szczegółowe informacje dotyczące działań urzędu i jego wydziałów, jak również pracy jednostek organizacyjnych powiatu.
Rada Powiatu rozpatrzyła sprawozdanie z realizacji budżetu powiatu jaworskiego. Kolejno, przedstawiono pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu, a następnie Rada Powiatu głosowała nad udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu. Absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok zostało udzielone.
– Bardzo się cieszę, że Zarząd Powiatu uzyskał zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium. Przygotowanie Raportu o stanie Powiatu za rok 2019 było pracą wszystkich pracowników Starostwa Powiatowego w Jaworze i jednostek podległych. Dążyliśmy do tego, aby był przejrzysty i czytelny. W miarę możliwości został skrócony, ponieważ obszarów i zadań, które realizuje Starostwo Powiatowe w Jaworze jest bardzo dużo. Dlatego w samym raporcie zostały wyszczególnione najważniejsze inwestycje i zadania zrealizowane w 2019 roku. Pragnę również podziękować za wkład w przygotowanie dokumentu wszystkim moim pracownikom, gdyż to ich ciężka praca i zaangażowanie dzisiaj odniosło ten sukces, uzyskując wotum zaufania – podsumowała starosta jaworski Aneta Kucharzyk. Starosta podziękowała również radnym. – Dzisiejszy sukces jest zwieńczeniem wspólnej i systematycznej pracy, pomimo wielu trudów i przeszkód. To jest motywacja do tego, żebyśmy w przyszłości pracowali jeszcze efektywniej – podkreśliła starosta.
(źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Jaworze)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię