W Bolkowie dbają o pszczoły

0
699

– W związku z pojawieniem się pszczół w Parku Miejskim na jednym z drzew, jesteśmy niezmiernie zadowoleni z ich obecności, która pozwoli na utrzymanie bioróżnorodności w tym miejscu – pisze burmistrz Bolkowa Grzegorz Kucab na swoim profilu.

– Mając również na uwadze, że gmina jest przyjazna pszczołom, dołożymy starań, aby rój mógł przetrwać. Zwracam się z prośbą o nie niszczenie gniazda oraz nie drażnienie tych pożytecznych owadów, które odgrywają znaczącą rolę w środowisku – dodaje burmistrz.
Pszczoły zostały niedawno uznane przez naukowców za najważniejsze zwierzęta na naszej planecie. W istocie, są tak ważne, że życie ludzkości może być zagrożone, jeżeli pszczół zabraknie. Earthwatch Institute – międzynarodowa organizacja charytatywna zajmująca się ochroną środowiska, stwierdziła w rozmowie z Royal Geographic Society, że pszczoły są obecnie najważniejszymi istotami żywymi na naszej planecie. Niestety, wiele gatunków pszczół zostało umieszczonych na liście zwierząt zagrożonych wyginięciem, a badania wykazały poważny i szybki spadek ich populacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię