Dzielnicowy uratował zwierzę

0
501

Dzielnicowy z jaworskiej komendy uratował psa, którego nieznany sprawca przywiązał łańcuchem do drzewa w stanisławowskim lesie. Dzięki interwencji funkcjonariusza zwierzę znalazło bezpieczne schronienie.

28 maja br. podczas popołudniowego obchodu w miejscowości Stanisławów, dzielnicowy został zaalarmowany przez spacerowicza o odgłosach ujadania psa dochodzących z pobliskiego lasu. Sierż. szt. Piotr Połącarz niezwłocznie udał się we wskazane miejsce. W odległości  500 m od drogi, policjant zastał przywiązanego łańcuchem do drzewa owczarka niemieckiego. Zwierzę było bardzo wystraszone. Na szyi miało założoną kolczatkę. Pies nie miał zbyt dużej swobody ruchu, ponieważ próbując się oswobodzić, oplątał łańcuch wokół drzewa.
Funkcjonariuszowi udało się uwolnić psa. Dzielnicowy podzielił się także ze zwierzęciem swoim śniadaniem, jak również zaopiekował się porzuconym owczarkiem. Dyżurny jaworskiej komendy powiadomił o zaistniałej sytuacji właścicielkę hotelu dla psów z terenu gminy, na terenie której doszło do zdarzenia. Kobieta natychmiast przyjechała na miejsce i zabrała wystraszonego czworonoga do swojego hotelu. Tam zwierzę znalazło bezpieczne schronienie.
Jaworska policja wyjaśnia szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Śledczy prowadzą czynności pod kątem zaistnienia przestępstwa – znęcania się nad zwierzęciem.
Osoby mogące udzielić informacji o zaistniałym zdarzeniu lub mogące pomóc w ustaleniu właściciela psa, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Jaworze.
w/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię