Samorządowcy rozmawiali o projekcie budowy ścieżki rowerowej

0
923

W związku z nową unijną perspektywą finansową 25 maja br. z inicjatywy Wójt Gminy Wądroże Wielkie Elżbiety Jedleckiej oraz Stowarzyszenia „Rzeczypospolita Samorządna” w Urzędzie Gminy Wądroże Wielkie odbyło się spotkanie z udziałem samorządowców w sprawie budowy nowej ścieżki rowerowej, przebiegającej od Malczyc przez Wądroże Wielkie do Jawora.

W spotkaniu uczestniczyli: – Pan Dariusz Stasiak – Członek Zarządu Stowarzyszenia Rzeczpospolita Samorządna, Elżbieta Jedlecka  Wójt Gminy Wądroże Wielkie, Aneta Kucharzyk -Starosta Jaworski, Emilian Bera – Burmistrz Jawora, Mariusz Foryś – Wójt Gminy Mściwojów, Piotr Frankowski – Wójt Gminy Malczyce, oraz przedstawiciele Gminy Ruja- Anna Sabała oraz Gminy Ścinawa – Przemysław Linda.

– Udział samorządowców w dzisiejszym spotkaniu stanowi wyraz zainteresowania budową nowej ścieżki pieszo – rowerowej. Tylko współpraca gmin i powiatu otworzy szansę na ubieganie się o dofinansowanie ze środków unijnych do realizacji tego ambitnego zadania. Wierzę, że zaangażowanie samorządów i zdecydowane działania pozwolą na dopracowanie tego projektu, a w perspektywie budowę blisko 33 kilometrów tras pieszo – rowerowych dla naszych mieszkańców i licznego grona turystów – powiedziała wójt Elżbieta Jedlecka.

Koncepcja budowy  ścieżek rowerowych na terenach nieczynnej linii kolejowej powstała kilka lat temu. Dzisiaj pojawia się szansa jej realizacji poprzez dołączenie do dużego projektu rozwoju sieci rowerowych na terenie dolnego śląska, realizowanego przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Samorządna. W niedalekiej przyszłości mogłaby powstać ścieżka rowerowa o długości blisko 33 kilometrów, łącząca gminy: Malczyce, Ruja, Wądroże Wielkie, Mściwojów i Jawor. Powstawanie ścieżki przyczyni się do udostępnienia cennych obszarów przyrodniczych i kulturowych, co przełoży się bezpośrednio na rozwój turystyki i promocję regionu.

 – Wierzę, że realizacja tego zadania przyczyni się do turystycznego rozwoju naszego regionu, dlatego też zaproponowałam spotkanie z samorządowcami, a sądząc po obecności są oni zainteresowani tą inicjatywą – dodała Wójt Elżbieta Jedlecka

Kolejne spotkanie i  podpisanie listów intencyjnych zainteresowanych samorządów już wkrótce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię