Placówki oświatowe gotowe na przyjęcie dzieci

0
586

Kolejne już spotkanie w związku z planowanym otwarciem jednostek oświatowych odbyło się w Urzędzie Gminy Wądroże Wielkie. W spotkaniu uczestniczyli: dyrektorzy placówek oświatowych: Zofia Pyż, Renata Serafin, Mariusz Stępniak, wójt Elżbieta Jedlecka, sekretarz gminy Tomasz Głąbicki, gł. spec. ds. oświaty, kultury i sportu Małgorzata Lipińska oraz skarbnik gminy Dariusz Subocz.

Podczas spotkania dyrektorzy poinformowali, że placówki oświatowe są gotowe do przyjęcia dzieci i edukacji w bezpiecznych warunkach, zgodnie z przygotowanymi procedurami ich funkcjonowania w związku z zagrożeniem korona wirusem COVID-19. Pomieszczenia w placówkach zostały odkażone i odpowiednio przygotowane na przyjęcie dzieci, zabezpieczono miejsca do dezynfekcji rąk. Opracowano także harmonogram konsultacji uczniów klas ósmych oraz sposób ich prowadzenia w dobie zagrożenia koronawirusem.

Wprowadzenie odpowiednich procedur ma zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, rodzicom  oraz personelowi placówek oświatowych. Zainteresowanych rodziców odsyłamy do stron internetowych poszczególnych jednostek. By zapewnić odpowiednie standardy sanitarne gmina Wądroże Wielkie przekazała placówkom 40 litrów płynu do dezynfekcji.

Przygotowania do otwarcia szkół trwały kilka tygodni, niemniej jednak z uwagi na ewentualne zagrożenie można było to uczynić, zgodnie z decyzją rządu RP, dopiero w poniedziałek 25 maja.

Gmina apeluje do wszystkich rodziców o zapoznanie się z obowiązującymi procedurami i o dostosowanie się do wprowadzonych wytycznych. Zapewni to bezpieczeństwo zarówno dzieciom jak i pracownikom placówek oświatowych.

Jakub Jagiełło

Inspektor ds. inwestycji,

zamówień publicznych

i promocji gminy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię