Pijany motorowerzysta wymusił pierwszeństwo przejazdu

0
515

W piątkowe popołudnie jaworscy policjanci interweniowali na jednej z ulic Jawora, gdzie doszło do kolizji drogowej. Kierujący motorowerem 46-letni mężczyzna, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu seatowi. Jak się okazało mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Nie od dziś wiadomo, że osoby kierujące pojazdami mechanicznymi pod wpływem alkoholu stwarzają ogromne zagrożenie, zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Pomimo tego wciąż znajdują się osoby, które decydują się prowadzić auto czy motocykl na tzw. „podwójnym gazie”.

W piątek (15 maja br.) około godziny 19 policjanci z jaworskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej z udziałem motoroweru i samochodu osobowego. Jak ustalili mundurowi, 46-letni mężczyzna kierujący jednośladem wyjeżdżając z podwórka i włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu seatem. Skutkiem tego doszło do zderzenia obu pojazdów. Jak to bywa w takich sytuacjach, funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości obu uczestników  kolizji. Okazało się, że motorowerzysta jechał „na podwójnym gazie”. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Jakby tego było mało, wydało się, że motorower nie posiada aktualnego ubezpieczenia OC.

Sąd zadecyduje teraz, jakie konsekwencje poniesie 46-latek. Zgodnie z obowiązującym przepisami mężczyźnie grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię