W Polkowicach ruszają autobusy miejskie

0
326

Od najbliższego poniedziałku wznowiona zostanie większość kursów na liniach komunikacji miejskiej oraz w połączeniach międzygminnych. Decyzja o „odmrożeniu” kursów realizowanych przez Zakład Komunikacji Miejskiej w Polkowicach została podjęta po tym, jak pojawiły się zapisy w tzw. Tarczy Antykryzysowej.

– Zniesiony został, między innymi, zakaz w ograniczeniach przemieszczania się, otwierane są centra handlowe, obiekty rekreacyjne oraz lecznice rehabilitacyjne – wymienia Jan Wojtowicz, Pełnomocnik ds. Górnictwa i Komunikacji w Urzędzie Gminy Polkowice. – Otrzymujemy także liczne sygnały od mieszkańców z prośbami o wznowienie komunikacji.

Jednocześnie uruchomiony zostanie przystanek na ROD „Miedzianka”. Korzystając z linii nr 6 działkowicze będą mogli tam dotrzeć przed południem: około godz. 7 i 10, a wrócić przed godz. 19.

Wracają również połączenia międzygminne na liniach: nr 20 relacji Polkowice – Grębocice- Polkowice, nr 24 na trasie Polkowice – Gaiki – Polkowice. Realizowane są również  połączenia z gminą wiejską Lubin na linii nr 26 relacji Polkowice – Szklary Górne – Polkowice.

– Przypominamy, że bez zmian funkcjonuje połączenie na linii numer 110 Polkowice – Lubin, które jest obsługiwane przez PKS Lubin – dodaje pełnomocnik.

Zaktualizowane rozkłady jazdy dostępne będą od niedzieli, 10 maja, na stronie Zakładu Komunikacji Miejskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię