Żłobek w Postolicach kończy 3 lata

0
1173

Minęły już 3 lata od otwarcia „Bajkowej Krainy” w Postolicach – pierwszego gminnego żłobka w powiecie jaworskim. Dzięki determinacji Wójta Gminy Elżbiety Jedleckiej i pozyskanej dotacji powstało wyjątkowe i bezpieczne miejsce dla najmłodszych mieszkańców pełne nauki i zabawy.

– Zawsze, kiedy jestem z wizytą w Żłobku widzę uśmiech oraz radość dzieci. Jest to dla mnie potwierdzenie, że budowa tego obiektu była trudną, ale właściwą decyzją. Na początku utworzono dwa oddziały zapewniające opiekę dla 16 dzieci. Były obawy czy będziemy w stanie zapełnić wszystkie miejsca w Żłobku. Okazało się jednak, że rodzice decydowali się zapisywać dzieci a potrzeby przerosły nasze możliwości. Pozyskaliśmy więc kolejne środki, aby uruchomić trzeci oddział, zapewniając opiekę dla większej liczby dzieci – mówi Elżbieta Jedlecka, Wójt Gminy.

Żłobek w Postolicach posiada bogatą ofertę zajęć dla najmłodszych pozwalających wszechstronnie rozwijać ich umiejętności. Zajęcia organizowane są w kameralnej, domowej atmosferze, w bezpiecznych warunkach i pod fachową opieką wykwalifikowanego i doświadczonego personelu.

– Liczę, że wkrótce żłobki znów zostaną otwarte i zatętnią gwarem najmłodszych, a rodzicom ułatwią godzenie życia zawodowego i rodzinnego. Z okazji tego skromnego jubileuszu życzę dzieciom, rodzicom oraz pracownikom Żłobka dużo zdrowia. Mam nadzieję, że kolejne urodziny będziemy mogli świętować wspólnie – dodaje Wójt Gminy.

W tym roku Gmina Wądroże Wielkie pozyskała dotację na funkcjonowanie Żłobka w ramach ogólnopolskiego programu „Maluch+” zapewniających 24 miejsca dla dzieci, dlatego z niecierpliwością oczekujemy otwarcia żłobka.

źródło: wadrozewielkie.pl