Kolejne zakażone osoby z powiatu jaworskiego

1
1469

Na terenie powiatu jaworskiego stwierdzono kolejne osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Jak czytamy w komunikacie Powiatowego Inspektora Sanitarnego, są to dwie osoby z gminy Męcinka, które jednak przebywają na kwarantannie poza terenem gminy. Sanepid odnotował też pierwszy przypadek pacjenta zdiagnozowanego dodatnio na covid-19 w Jaworze. To mieszkanka Jawora.

– Z ustaleń służb sztabu kryzysowego naszego miasta wynika, że pacjentka jest pracownikiem jednej z placówek ochrony zdrowia w Legnicy o charakterze strategicznym. Od 14 kwietnia jest odizoliwana, przebywa w izolacji szpitalnej gdzie jest pod opieką służb medycznych. Pacjentka jest bezobjawowa i nie wymaga hospitalizacji. Pobyt w izolacji szpitalnej potrwa do czasu wykonania kolejnego badania na obecność covid-19 – informuje burmistrz Emilian Bera.

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej: w gminie Jawor kwarantanną objęto 40 osób, w Bolkowie 29, w Męcince 8, w Paszowicach 4, w Mściwojowie 16, a w Wądrożu Wielkim 2 osoby. W powiecie jaworskim kwarantanną objęto w sumie 99 osób.

Na terenie województwa dolnośląskiego jest 1235 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19, w tym 37 osób zmarło (stan na 24.04. godz. 20:00). Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wg najnowszych oficjalnych danych to: 10892/494 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Do tej pory wykonano w Polsce 265 201 testów. Na kwarantannie znajduje się obecnie 97 905 osób. Hospitalizowanych jest 3095 osób. Z pozytywnych informacji można podać tę, że do tej pory wyleczonych zostało 1944 osoby.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

– liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 5223,

– liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1056,

– liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 294.

Obecnie na Dolnym Śląsku jest 133 osoby, które pokonały koronawirusa.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię