Pijany spowodował kolizję i uciekł

0
968

W świąteczną niedzielę jaworscy policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Zębowice. Kierowca osobowego mitsubishi nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył innego pojazdu. Sprawca uciekł licząc na bezkarność, jednak na miejscu kolizji pozostawił ślad – odbitą na warstwie kurzu tablicę rejestracyjną swojego samochodu. Zatrzymany mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie wykazało niemal trzy promile.

W świąteczną niedzielę 12 kwietnia br. przed godziną 19:00 dyżurny jaworskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Zębowice. Skierowany na miejsce patrol policji zastał uszkodzoną mazdę. W rozmowie z kierującą funkcjonariusze ustalili, że w zdarzeniu uczestniczyło jeszcze osobowe mitsubishi, jednak mężczyzna, który nim kierował uciekł z miejsca przed przybyciem policjantów. Jak ustalili na miejscu mundurowi, sprawca zdarzenia nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył pojazdu m-ki Mazda. Jaworscy funkcjonariusze ujawnili na warstwie kurzu uszkodzonego auta, odbicie lustrzane tablicy rejestracyjnej sprawcy. Szybko ustalili więc właściciela tego pojazdu.

Gdy policjanci wykonywali czynności na miejscu kolizji, drugi policyjny patrol pojechał do miejsca zamieszkania sprawcy. Na terenie jego posesji mundurowi ujawnili uszkodzony pojazd m-ki Mitsubishi. Właściciel auta od razu przyznał się do spowodowania kolizji, jak również oświadczył, że dokonał tego będąc pod wpływem alkoholu. 50-latek został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało 2,91 promila alkoholu w organizmie. Noc mężczyzna spędził w policyjnej izbie zatrzymań.

Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za kierowanie pod wpływem alkoholu mężczyźnie grożą teraz 2 lata więzienia. Sprawca odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej oraz za niestosowanie się do Rozporządzenia Ministra Zdrowia.
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942