Ankieta dotycząca rozwoju elektromobilności w Jaworze

0
601

Na stronie miejskiej Jawora pojawiła się ankieta, o wypełnienie której zostali poproszeni mieszkańcy. Ma ona pomóc w opracowaniu przez Gminę Jawor strategii rozwoju elektromobilności na lata 2019-2035.

Wśród pytań znalazły się m.in.: czy komunikacja miejska spełnia oczekiwania mieszkańców, a także czy oprócz tradycyjnych rowerów powinny pojawić się w Jaworze rowery napędzane elektrycznie.

Ankieta stanowi pierwszy etap konsultacji. Badanie ankietowe pomoże w opracowaniu dokumentu oraz pozwoli poznać preferencje komunikacyjne mieszkańców Jawora. Celem powstania strategii rozwoju jest poprawa jakości życia oraz ochrona zdrowia poprzez ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza z transportu drogowego oraz emisji hałasu. Ponadto dokument zdefiniuje katalog działań planowanych przez Gminę Jawor do wdrażania elektromobilności, wynikającego ze strategicznych dokumentów krajowych, a także wymogów ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Ankieta jest anonimowa, formularz dostępny na stronie głównej www.jawor.pl.
fot. freepek.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię