Zamaskowana sesja bez widzów

0
664

1 kwietnia br. na spotkaniu plenarnym obradowała Rada Miejska w Bolkowie. Były to obrady zamknięte dla publiczności – wzięli w nich udział jedynie radni i przedstawiciele władz. Poza tym sesja przebiegła szybko, bo miała wyznaczone ramy, a jej celem było podjęcie przez radnych kilku strategicznych decyzji.

Z działaniami związanymi przede wszystkim ze stanem zagrożenia epidemicznego zapoznał obecnych, a za pośrednictwem internetu – innych ludzi, mieszkańców gminy, burmistrz Grzegorz Kucab.

Wszyscy obecni na 18. sesji Rady Miejskiej w sali Bolkowskiej Galerii Historyczno-Artystycznej ARS ET HISTORIA przy ul. Niepodległości 10 mieli na twarzach ochronne maseczki, a na rękach rękawice. Po otwarciu sesji powołano sekretarza obrad. Został nim po raz pierwszy radny Marek Janas.

Burmistrz Bolkowa Grzegorz Kucab poinformował o swych działaniach związanych z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Poległy one m.in. na odwołaniu zajęć w szkołach, ograniczeniu pracy podległych gminie instytucji – nie ma nieograniczonego wstępu do instytucji, ale pracownicy wykonują swe zadania, oraz używaniu środków odkażających i zabezpieczających. Dzięki staraniom burmistrza, urzędników i mieszkańców udało się pozyskać materiały oraz ludzi chętnych do szycia maseczek. Burmistrz wymienił, te firmy i osoby, które włączyły się w akcję. – Dziękuję WFB BAIRD EUROPE OÜ Sp. z o.o. oddział w Polsce za przekazane nieodpłatnie materiały do szycia maseczek, właścicielowi i pracownikom firmy INTERCONFEX, którzy podjęli się nieodpłatnego uszycia maseczek po godzinach swej pracy, paniom Judycie Krzechkiej z pracowni „Pełnia szycia” za uszyte maseczki, Halinie Gabruś i Krystynie Simuchin za uszyte maseczki, Annie Krawczuk i Halinie Strzesak z zakładu krawieckiego „Hanuś”, które codziennie zasilają nas nowymi dostawami, Maciejowi i Karolinie Koralewskim – wyliczył G. Kucab. Maseczki te otrzymali m.in. pracownicy SP ZOZ w Bolkowie, pracownicy jednostek podległych gminie, a także sprzedawcy w lokalnych sklepach. – I oczywiście dziękuję również pracownikom Urzędu Miejskiego w Bolkowie, którzy zorganizowali akcję, oraz Gminno-Miejskiego Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie, gdzie można przynosić materiały na maseczki oraz maseczki – dodał burmistrz. – Kolejna partia maseczek została dostarczona do najbardziej potrzebujących miejsc w naszej gminie: dla mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Bolkowie, mieszkańców i pracowników Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bolkowie, dla pracowników Urzędu Pocztowego, pracowników Zespołu Szkół i Placówek, do aptek, gdzie zostały wydawane najbardziej potrzebującym, dla pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bolkowie, a także dla najbardziej potrzebujących pacjentów. Dostali je także pracownicy Zakładu Stolarskiego SUŁKOWSKI – uzupełnił Burmistrz Bolkowa Grzegorz Kucab.

więcej informacji z sesji w Nowej Gazecie Jaworskiej nr 13/2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię