Policja sprawdza stosowanie się do przepisów

0
1459

Jaworscy funkcjonariusze w obliczu wprowadzonych nowych obostrzeń intensyfikują działania na ulicach miasta oraz całego powiatu. Liczne patrole piesze i zmotoryzowane sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do przepisów związanych z przemieszczaniem się osób w miejscach publicznych oraz nadal weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania.

Mundurowi w ramach działań, który celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, prowadzą intensywne kontrole różnych miejsc w przestrzeni publicznej. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. parki, place zabaw, plenerowe siłownie, ogródki działkowe, czyli wszystkie te obszary, gdzie mogą pojawić się osoby, których zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami być tam nie powinno. Niestety,  pomimo wprowadzonych zakazów, zdarzają się mieszkańcy, którzy bez ważnego powodu przemieszczają się poza swoimi miejscami zamieszkania w celach rekreacyjnych czy po prostu z nudów.

W miniony weekend mieszkańcy naszego powiatu uznali jednak, że jest to doskonały czas na spacery, bieganie, wycieczki z dziećmi, wizyty na cmentarzu, grillowanie nas zbiornikiem wodnym Słup, czy też skorzystanie z publicznej myjni samochodowej. Tak bezmyślne zachowania oprócz łamania przepisów prawa stanowiły niebezpieczeństwo zarażenia wirusem siebie, swoich bliskich, a także wszystkich napotkanych osób. W zależności od sytuacji funkcjonariusze za popełnione wykroczenia pouczali, wystawiali mandaty oraz sporządzali wnioski o ukaranie do sądu.

Jaworska policja apeluje więc o zdrowy rozsądek. Ogólnokrajowa walka z koronawirusem to nie czas na spacery, grillowanie, wędkowanie czy spotkania na świeżym powietrzu. Do 11 kwietnia br. wszystkich mieszkańców obowiązuje zakaz grupowania się i przemieszczania bez uzasadnionych powodów!
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię