Kradli kable energetyczne, staną przed sądem

0
966

Bolkowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn na kradzieży kabli energetycznych. Sprawcy, pomimo że obowiązuje zakaz wychodzenia z domu poza celami bytowymi i zawodowymi, a także wbrew zakazowi wstępu do lasu, przy użyciu kilofa oraz wyciągarki do kabli próbowali wykopać je z ziemi. Na szczęście zostali złapani „na gorącym uczynku”. Za swój występek odpowiedzą teraz przed sądem.

W związku z obostrzeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa policjanci z powiatu jaworskiego każdego dnia sprawdzają, czy mieszkańcy nie łamią wprowadzonych zakazów. W ramach tych działań funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bolkowie patrolując teren leśny przy drodze krajowej K-3 zauważyli samochód na “obcych” numerach rejestracyjnych. Mundurowi podejrzewając, że mogło dojść do naruszenia zakazu wstępu do lasu, dokonali penetracji terenu. Przy nieczynnym torowisku policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy przy użyciu kilofa oraz wyciągarki wykopywali z ziemi przewody energetyczne.  41-latek oraz jego 32-letni kolega zostali niezwłocznie zatrzymani. Ponadto okazało się, że samochód, którym sprawcy przyjechali do lasu ma przełożone tablice rejestracyjnego z innego pojazdu.

Zatrzymani odpowiedzą nie tylko za usiłowanie kradzieży. Do Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze trafią także wnioski o ukaranie obu mężczyzn  za wykroczenia dotyczące niestosowania się do Rozporządzenia Ministra Zdrowia, a także naruszenia innych przepisów drogowych .
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

fot. KPP Jawor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię