Parki zamknięte, zakaz korzystania z rowerów

0
505

Burmistrz Jawora informuje, że zgodnie z nowymi obostrzeniami w okresie od 1 kwietnia 2020r. do 11 kwietnia 2020r. zakazuje się korzystania z pełniących funkcje publiczne i pokrytych roślinnością terenów zieleni, w szczególności: parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, a także plaż.

W Jaworze zakaz wstępu obejmuje: Park Pokoju, Park Miejski (tylko wyznaczonym ciągiem komunikacyjnym pod rygorem dotychczasowych obostrzeń), Jawornik, stadion na osiedlu Przyrzecze, wszystkie place zabaw i siłownie.

Zakaz nie dotyczy: wykonywania czynności zawodowych; działań wynikających z konieczności ochrony zdrowia i życia ludzi oraz, wobec braku innych rozwiązań, zapewnienia bezpieczeństwa powszechnego lub ochrony interesu publicznego; wykonywania ochotniczo i bez wynagrodzenia świadczeń na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19, w tym w ramach wolontariatu.

Informacja została opracowana na podstawie: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/566.

Koronawirus zatrzymał także rowery miejskie. W okresie od 1 kwietnia 2020 do odwołania zakazuje się korzystania z rowerów miejskich dostępnych publicznie zgodnie z regulacjami określonymi przez miasta.

grafika: UM Jawor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię