Seniorze nie daj się nabrać!

0
537

Oszuści, którzy wyłudzają pieniądze od osób starszych zmieniają cały czas metody swojego działania. Podszywają się pod krewnych, pracowników różnego rodzaju instytucji, czy też funkcjonariuszy. Pomimo nieustannych apeli policji o zachowanie czujności, seniorzy nadal wypłacają i przekazują pieniądze nieznanym osobom.

Kilkadziesiąt tysięcy złotych stracił 70 – letni mieszkaniec Jawora wskutek oszustwa metodą „na policjanta”. Dzwoniący mężczyzna podał się za funkcjonariusza legnickiej policji. Celem uwiarygodnienia polecił, by senior bez rozłączania się wybrał numer alarmowy. Wówczas inny oszust potwierdził wersję rozmówcy. Następnie poinformował 70-latka o prowadzonej przez policję „akcji” skierowanej przeciwko oszustom, którzy rzekomo chcą skraść pieniądze z jego konta. W związku z powyższym polecił, aby senior wybrał wszystkie swoje oszczędności i  udał się do Legnicy celem przekazania pieniędzy. Mężczyzna uwierzył oszustowi i będąc przekonanym, że w ten sposób zabezpieczy swoje oszczędności, wybrał z konta 38 tysięcy złotych i przekazał oszustom.
Dlatego apelujemy, aby nie ufać nieznajomym i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do domu bez sprawdzenia, kim są. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji najpierw trzeba sprawdzić w firmie – w której mówią, że pracują – czy rzeczywiście są tam zatrudnione.
Jeżeli mamy wrażenie, że ktoś próbuje nas oszukać natychmiast powinniśmy powiadomić o tym Policję. Zadzwońmy na numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do KPP Jawor na numer +48 47 8745 200. Przekażmy informacje o naszych podejrzeniach. Policjanci natychmiast podejmą odpowiednie działania i pomogą rozwiązać tę sytuację. Nie obawiajmy się, że alarm może okazać się fałszywy. Lepiej być nadmiernie ostrożnym, niż stracić dorobek życia.
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię