W pogoni za pracą

0
1152

36-letni mieszkaniec sąsiedniego powiatu chcąc zatrudnić się w jaworskim Mercedesie sfałszował świadectwo pracy. Mężczyzna miał jednak pecha. Przyjmował go bowiem jego były kierownik, który zwolniał go z poprzedniego zakładu. Sprawca stanie teraz przed sądem.

Komenda Powiatowa Policji w Jaworze została powiadomiona o przestępstwie, którego dopuścił się 36-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego. Mężczyzna ubiegając się o zatrudnienie w fabryce Mercedesa posłużył się sfałszowanym świadectwem pracy. Jak się okazało, polkowiczanin nie dość, że własnoręcznie podrobił dokument, to jeszcze posłużył się nim wobec nowego pracodawcy.
Sprawa może nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie fakt, iż aplikującego mężczyznę przyjmował jego były kierownik, który wcześniej zwolnił go dyscyplinarnie. Powodem wyrzucenia z pracy były kradzieże, jakich 36-latek dokonywał w poprzednim zakładzie. Fabryka Mercedes zwróciła się więc do poprzedniego pracodawcy polkowiczanina o przesłanie oryginału jego świadectwa pracy. Jak się okazało sfałszowany dokument znacznie różnił się od prawdziwego. Ubiegający się o zatrudnienie mężczyzna, przerabiając swoje świadectwo pracy wpisał, iż został zwolniony za porozumieniem stron, podczas gdy faktycznie zwolniono go dyscyplinarnie. Ponadto sprawca całkowicie usunął z treści oryginalnego dokumentu  informację o zajęciach komorniczych na swoim wynagrodzeniu, jak również podrobił podpis kierownika działu spółki.
Mężczyzna usłyszał już zarzut podrobienia dokumentu oraz posłużenia się sfałszowanym świadectwem pracy. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię