Zostań w domu! Również w weekend

0
1141

Do 11 kwietnia włącznie nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi czy zawodowymi. Chodzi o nasze bezpieczeństwo i spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zapowiada się słoneczny weekend. Sprzyjać to może pokusie wychodzenia z domów. Przestrzegania obowiązujących obostrzeń będą pilnować jaworscy policjanci. Osoby, które ewidentnie wykażą rażące lekceważenie prawa i zagrożenia muszą liczyć się z konsekwencjami i ukaraniem grzywną.

Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań czy imprez. Korzystanie z placów zabaw jest zabronione. Zastanówmy się czy spacer, nawet jeśli we dwoje czy z rodziną, jest naprawdę niezbędną dla nas sprawą życia codziennego w tak wyjątkowym i trudnym okresie. Obowiązuje przecież stan epidemii. Najbliższy czas warto po prostu zostać w domu.

Jaworscy policjanci tylko w dniu wczorajszym wylegitymowali 17 osób w związku z obostrzeniami dotyczącymi pandemii koronawirusa. Oprócz tego, codziennie mundurowi kontrolują ponad 100 osób przebywających na kwarantannie domowej. To, czy zwiększy się liczba zakażonych, zależy tylko od nas. W ten słoneczny weekend, na ulice wyjadą oznakowane radiowozy z urządzeniami nagłaśniającymi, z których pomocą policjanci będą przekazywać komunikaty dotyczące nakazów i zakazów związanych z walką z koronawirusem.

Dlatego apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie. Przestrzegajmy wprowadzone ograniczenia, współpracujmy z instytucjami państwowymi w realizowaniu ich poleceń. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich respektujmy zalecenia służb. Dzisiaj nasze bezpieczeństwo zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas !
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię