Szynobusy pod kontrolą

0
749

W ostatnich dniach wprowadzono w naszym kraju nowe zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Jaworscy policjanci na bieżąco monitorują, czy mieszkańcy Jawora oraz całego powiatu stosują się do nowych obostrzeń. Mundurowi kontrolują też przejazdy pojazdów pod kątem ilości oraz sposobu przewożenia pasażerów.

W związku z pandemią koronawirusa jaworscy policjanci każdego dnia realizują czynności związane z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa. Mundurowi nie tylko sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną nie potrzebują pomocy, ale także na bieżąco monitorują przejazdy samochodów osobowych, autobusów, busów i szynobusów pod kątem ilości oraz sposobu przewożenia pasażerów. Wedle nowych zasad w środkach komunikacji zbiorowej  może być przewożonych tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących.

Wprowadzone przepisy są dla ludzi, a nie przeciwko nim. Chodzi przecież o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Środki publicznego transportu zbiorowego nadal działają, mamy prawo przemieszczać się do zakładów pracy, sklepów czy aptek. Możemy także odwiedzać rodzinę. Nikt za to nie będzie karał.

Uwagę policjantów będą zwracały natomiast grupy osób, bowiem obowiązuję zakaz gromadzenia się więcej, niż dwóch osób. W takich sytuacja funkcjonariusze będą stanowczo reagować. Ma to na celu zminimalizowanie ryzyka zarażenia się.
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

fot. KPP Jawor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię