Nieuczciwy zięć zaciągał pożyczki „na konto” swojej teściowej

0
589

Jaworscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali mężczyznę zajmującego się wyłudzaniem  pożyczek na podstawie fałszywych danych. Zatrzymany to 37-letni mieszkaniec naszego powiatu. Jak się okazało wyłudził on na „konto” swojej teściowej pięć pożyczek w różnych instytucjach finansowych, natomiast 14-krotnie próbował dokonać takiego oszustwa. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Końcem ubiegłego roku 55–letnia kobieta zawiadomiła jaworską policję o zaciąganych na jej nazwisko pożyczkach w różnych instytucjach finansowych. Pokrzywdzona nie wiedziała, kto wykorzystując jej dane wyłudza pożyczki na jej konto. Funkcjonariusz Wydziału Dochodzeniowego – Śledczego jaworskiej policji w trakcie prowadzonego postępowania przygotowawczego wpadł na trop oszusta. Nieuczciwym naciągaczem okazał się 37-letni zięć zgłaszającej. Mężczyzna wykorzystał fakt, iż w przeszłości jego teściowa “podżyrowała” mu kredyt. Oszust znając jej dane zawarte w dowodzie osobistym oraz numer pesel, zaciągnął w różnych instytucjach finansowych pięć tzw. „chwilówek” na łączną kwotę 24.000 zł.  Jak się okazało, zachłanny zięć podając się za swoją teściową jeszcze 14 razy usiłował zaciągać pożyczki na niebagatelną sumę, bo na blisko 122.000 zł. Sprawa nie wyszłaby na jaw, gdyby nie fakt, iż pokrzywdzona kobieta zaczęła otrzymywać listy z wezwaniami do zapłaty.
Mężczyzna został już zatrzymany i usłyszał 19 zarzutów. Oszust przyznał się do wszystkich czynów tłumacząc się tym, że uzyskane nielegalnie pieniądze chciał ulokować na funduszu inwestycyjnym.
37-latek będzie musiał teraz naprawić szkodę i zwrócić pokrzywdzonym instytucjom finansowym uzyskane na skutek przestępczego procederu pieniądze. Grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię