Bolkowscy uczniowie objęci kwarantanną

0
2674

Uczniowie Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie, którzy powrócili z zagranicznych praktyk zawodowych, zostali objęci kwarantanną. 16 marca zarządzenie w tej sprawie wydała starosta jaworski Aneta Kucharzyk.  Burmistrz Bolkowa Grzegorz Kucab uspokaja mieszkańców.

Na jego profilu społecznościowym czytamy: “W związku z zaniepokojeniem mieszkańców naszej gminy powrotem z Cypru i Portugalii uczniów Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie udostępniam zarządzenie Starosty Jaworskiego z dnia 16 marca 2020 r. Jedna grupa uczniów wróciła do Bolkowa wczoraj, druga ma zaplanowany powrót na dzisiaj, wszyscy zostali objęci kwarantanną i będą przebywać w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy Zespole Szkół i Placówek w Bolkowie. Proszę Państwa o zachowanie spokoju. Na kierownika miejsca do prowadzenia kwarantanny została wyznaczona dyrektor szkoły pani Beata Zalewska. Nad przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa sanitarnego czuwa Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. W miejscu odbywania kwarantanny został wyznaczony stały posterunek Policji” – post z 17 marca.

Uczniowie zostali objęci kwarantanną zgodnie z obecnymi zaleceniami w związku z epidemią koronawirusa. Zarządzenie starosty jest konsekwencją polecenia Wojewody Dolnośląskiego z 9 marca wydanym na podstawie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i innych chorób zakaźnych. Na dziś nie stwierdzono u nich żadnego przypadku zachorowania. Wszyscy czują się dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię