Żołnierze wyklęci – lekcja historii

0
400

28 lutego br. w Szkole Podstawowej w Paszowicach odbył się apel upamiętniający Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Montaż słowno- muzyczny przygotowali uczniowie pod kierunkiem Ewy Czerw i Elżbiety Sowy.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest obchodzony corocznie od 2011 roku, a dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego.
Scenariusz apelu upamiętnił tych bohaterów, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Uczniowie wzięli udział w „żywej” lekcji historii dotyczącej postaci i wydarzeń, które komunistyczna cenzura doprowadziła do zapomnienia. Prezentacja multimedialna, wiersze i pieśni wykonane przez uczniów klas starszych ukazały sylwetki uczestników ruchu partyzanckiego, nazywanych także „Żołnierzami Niezłomnymi”. Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to nie tylko hołd oddany żołnierzom walczącym w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, ale również edukacja młodego pokolenia.
Beata Makuch

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię