Z wizytą u bolkowskich przedszkolaków

0
414

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bolkowie zorganizowali kolejne spotkanie z dziećmi w trakcie ferii zimowych. Przedszkolaki miały okazję nie tylko usłyszeć jak w bezpieczny sposób można spędzać wolny czas podczas wyjazdów czy w domu, ale i uczestniczyć w ciekawych zajęciach prezentujących zasady bezpieczeństwa.
Pogadanka z wychowankami Przedszkola Samorządowego w Bolkowie została zrealizowana w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczne ferie 2020”. Policjanci mówili nie tylko o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw na sankach, lodowiskach czy na stoku narciarskim, ale również przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Szczególną uwagę policjanci zwracali na tych wszystkich, którzy pozostają w domach i będą szukać zajęcia w wolnym czasie.
W spotkaniu z młodzieżą asp. szt. Krzysztof Węsek i sierż. szt. Rafał Stańczak przedstawili podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące wypoczynku w czasie ferii. Tłumaczyli jakich sytuacji należy unikać i co zrobić, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Omówione zostały również zagrożenia mogące wystąpić w czasie wolnym od zajęć szkolnych, w szczególności niebezpieczeństwa podczas zabaw w okolicy zbiorników wodnych. Mundurowi przypomnieli najmłodszym numery alarmowe oraz poruszyli kwestię obowiązkowego noszenia odblasków po zmroku, poza obszarem zabudowanym.
Mundurowi skoncentrowali się także na przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prezentowali jak w prawidłowy sposób przechodzić przez jezdnię, omawiali niektóre znaki drogowe, a także… przeczytali milusińskim opowiadanie o przygodach pewnej kotki, która chciała zostać policjantką.
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię