Policjanci pomogli rannemu psu

0
760

Policjanci z jaworskiej drogówki pomogli potrąconemu przez samochód psu, który leżał kilka godzin w przydrożnym rowie. Zwierzę miało uszkodzoną tylną łapę. Funkcjonariusze przenieśli czworonoga w bezpieczne miejsce, a następnie przekazali go pracownikowi fundacji.
W niedzielę 2 lutego około godziny 14:25 Dyżurny KPP w Jaworze otrzymał zgłoszenie o leżącym w rowie przy trasie K3 rannym psie. Natychmiast na miejsce skierowany został patrol jaworskiej drogówki. Kiedy funkcjonariusze dojechali do miejscowości Radomierz przy rannym zwierzęciu była już rowerzystka, która zatrzymała się, chcąc udzielić mu pomocy. Policjanci pomogli przenieść ranne zwierzę w bezpieczne miejsce, a ruch na drodze odbywał się bez żadnych przeszkód. Po krótkim czasie przyjechał także pracownik jeleniogórskiego Wolontariatu dla Zwierząt Mondo Cane, który przetransportował płaczącą z bólu psinę do lecznicy. Tam lekarz weterynarii opatrzył psa i udzielił mu pierwszej pomocy.
Wrażliwość rowerzystki, która zatrzymała się na drodze i zabezpieczyła miejsce do czasu przyjazdu policjantów pozwoliły na szybką pomoc medyczną potrąconemu zwierzęciu.
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp.szt. Ewa Kluczyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię