Karnawał uczniów i przedszkolaków

0
1017

W bolkowskiej Szkole Podstawowej był bal przebierańców. Karnawałowe przebrania założyli też nauczyciele, przede wszystkim nauczycielki. Można było nie tylko tańczyć i bawić się w którąś z dawno znanych zabaw ruchowych i tanecznych.
Bo można było zrobić maskę karnawałową, dzięki której zabawa mogła być nieco tajemnicza. Można było przed zabawą lub w jej trakcje zmienić swój wygląd. Bo była możliwość pomalowania buzi w wymorzone wzory: kolorowe kwiatki, motylki czy gwiazdki – przez dziewczynki, lub na wzór indiańskiego wojownika – chłopcy. Można było uzupełnić biżuterię i to na taką, jak najbardziej odpowiada, najbardziej się podoba – można bowiem było zrobić ją samodzielnie z koralikowych elementów. Była też okazja do zaopatrzenia się w niezbędne akcesoria balowe – baloniki lub ozdoby skręcone w kolorowych balonów. Można było poszaleć na parkiecie z nauczycielkami – wodzirejami lub… z Konradem Wroną w supermodnej zumbie… albo zjechać z dmuchanej zjeżdżalni. W chwili wytchnienia dzieci i ich rodzice mogli skorzystać z balowej kawiarenki z ciastami i popkornem, ale też np. pożywnym bigosem. By odpocząć można też było przysiąść na podłodze lub ławce i popatrzeć jak „męczą się” inni. Bo pokaz tańca dali uczestnicy zajęć w KDance z Jawora i Bolkowa oraz „Gwiazdeczki” z grupy sześciolatków Małgorzaty Węsek w Przedszkolu Samorządowym w Bolkowie, które już wkrótce zostaną uczniami tej szkoły. Loteria fantowa cieszyła się tak ogromnym powodzeniem, że bardzo szybko zabrakło cegiełek.
W organizację tak dużego przedsięwzięcia włączyli się wszyscy pracownicy szkoły, nie tylko nauczyciele. W przygotowaniach i podczas zabawy pomagali również rodzice. Patronatem tę imprezę objął Burmistrz Bolkowa.
mewa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię