Włamywacze zatrzymani, narzędzia do odbioru

0
1268

Szybkie i skuteczne działanie jaworskich policjantów doprowadziło do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy dokonywali włamań do altanek, piwnic i pomieszczeń gospodarczych na terenie Jawora. Ich łupem padły elektronarzędzia, rowery, akumulatory oraz sprzęt do nurkowania. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego jaworskiej policji w trakcie prowadzonych czynności  wytypowali dwóch mężczyzn, którzy dokonali kilku włamań do piwnic, altanek ogrodowych i pomieszczeń gospodarczych na terenie Jawora. Sprawcy zabierali głównie elektronarzędzia, rowery, akumulatory samochodowe, a także sprzęt do nurkowania. W efekcie prowadzonych w tej sprawie czynności wykrywczych, policjanci  ustalili i namierzyli sprawców.  Jak się okazało byli to dwaj mieszkańcy Jawora. 24-latek i jego 31-letni kolega zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Zajmujący się tą sprawą policjanci odzyskali również utracone mienie. Część z nich znajdowała się w miejscu zamieszkania obu sprawców.  Niektóre z odzyskanych przedmiotów  wróciły do rąk ich właścicieli.
Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Wobec jednego ze sprawców Prokuratura Rejonowa w Jaworze zastosowała środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Jaworzanie odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jaworska policja apeluje o zgłaszanie się osób pokrzywdzonych, które na skutek dokonanych przez obu mężczyzn przestępstw utracili swoje mienie.
Osoby, które na zdjęciach zamieszczonych stronie internetowej jaworskiej policji rozpoznały należące do nich przedmioty proszone są o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Jaworze do funkcjonariusza prowadzącego postępowanie w tej sprawie sierż.szt. Tomasza Waligóry, który przyjmie interesantów w pok. nr 37. 
________________________________
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp.szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942