O bezpieczeństwie w przedszkolu

0
862

Końcem stycznia przedszkolaki ze wszystkich grup przedszkola w Męcince powitały wyjątkowych gości, a mianowicie przedstawicieli dwóch bardzo ważnych zawodów: ratownika medycznego oraz policjanta.
Spotkanie rozpoczęła pani Dorota Gerasimowicz, która na co dzień pracuje jako ratownik medyczny. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z wizerunkiem ratownika, wpajanie zasad prawidłowego postępowania w obliczu sytuacji zagrożenia zdrowia i życia oraz nauka numerów alarmowych. Pani ratownik przyjechała w towarzystwie dużego, pluszowego misia, z którym dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki dowiedziały się, jak należy sprawdzać przytomność, oddech oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego.
W drugiej części spotkania maluchy gościły policjantów: asp. Józefa Kolanka oraz asp. szt. Grzegorza Horoszko. Podczas spotkania dzieci rozmawiały o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz uczyły się prawidłowo przechodzić przez ulicę. Dowiedziały się, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na nie podczas zabaw zimowych i w kontaktach z obcymi oraz uczyły się sposobów powiadamiania służb ratunkowych w przypadku wystąpienia zagrożenia.
Na koniec pan Józef Kolanek przeczytał książeczkę o przygodach lisa Fenka „Znam swój adres”, z której dzieci dowiedziały się, dlaczego warto znać swój adres oraz jak należy zachować się w sytuacji, kiedy się zgubią. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. – Dziękujemy naszym gościom za ciekawe i pouczające zajęcia oraz za upominki, które otrzymały maluchy za aktywny udział w ćwiczeniach – podsumowały opiekunki.
AS