Spotkania policjantów z uczniami

0
665

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaworze w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2020” i „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” systematycznie odwiedzają szkoły na terenie naszego powiatu. W ostatnim czasie mundurowi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaworze, gdzie instruowali najmłodszych, jak bezpiecznie zachowywać się podczas zimowego wypoczynku.

Zwracali uwagę na to, aby wybierać tylko zorganizowane tereny narciarskie, stosować się do regulaminu oraz znaków ustawionych przy trasach zjazdowych.
W trakcie zajęć policjanci wskazywali również na takie formy zabawy oraz spędzania wolnego czasu, aby ferie zimowe był bezpieczny. Omówili przy tym mogące wystąpić zagrożenia i sposoby ich unikania. Szczególną uwagę funkcjonariusze poświęcili niebezpieczeństwom mogącym wystąpić podczas pobytu w domu, kontaktach z obcymi i zwierzętami.
Uczestnicy spotkań przypomnieli sobie wraz z mundurowymi także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności dotyczące pieszych. Omawiano zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i sytuacje, w których najczęściej może dochodzić do wypadków.
Jaworscy policjanci planują również prowadzić tego typu spotkania z uczestnikami półkolonii oraz innych form zorganizowanego wypoczynku w trakcie zbliżających się na Dolnym Śląsku ferii.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię