Świąteczny czas w Jaworze [FOTO]

0
1917

Wzajemne życzenia, serdeczności płynące z serca, wspólne kolędowanie i łamanie się opłatkiem oraz betlejemskie światełko pokoju – tak było na ekumenicznej wigilii miejskiej, która odbyła się w rynku w niedzielę, 15 grudnia.

Wyrazy serdeczności pod adresem mieszkańców skierowali przedstawiciele władz miasta, mundurowi i duchowni ze wszystkich parafii, w tym kościoła ewangelicko-augsburskiego i zboru zielonoświątkowego. Wydarzenie poprzedził kilkudniowy, piąty Jaworski Jarmark Bożonarodzeniowy, trwający od 12 grudnia.
Podczas oficjalnego otwarcia jarmarku miała miejsce Parada Elfów i Świąteczna Zumba z K-Dance Studio. Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska lokalnych stowarzyszeń i instytucji. Magiczny Czas uświetniły koncerty kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci z przedszkola PP nr 2 – grupa Zuchy, Przedszkola Niepublicznego Prymusek – Zdobywcy, PP nr 4 Muchomorki, Wesołych Nutek z JOKu, “Piotrowiczanek” z gminy Męcinka, Wiadrowian z gminy Paszowice, zespołu Sweet Voices z JOKu, Scholi Dudzinki z parafii św. Marcina, Chóru Albertówka, Damy Radę oraz świąteczne melodie, które zaśpiewali Roksana Koch, Beata Wójtowicz i Marcin Malinowski. Z kolei podczas Spotkania Wigilijnego przybyli wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu Józefa Staworowskiego – mistrza harmonijek ustnych oraz kolęd w wykonaniu zespołu Euforia, działającym przy Jaworskim Ośrodku Kultury pod przewodnictwem instruktora Mirosława Wdowiaka.
W czasie jarmarku na scenie nastąpiło rozstrzygnięcie wielu konkursów – na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową, na najpiękniejszą choinkę w Jaworze, Anielskie Anioły. Dzieci mogły skorzystać z warsztatów Małego Elfa – stworzyć swojego własnego Olafka na warsztatach plastycznych Bałwanki składanki albo wykonać świąteczne kartki z niespodzianką. W Komnacie Tradycji odbywały się warsztaty piernikarskie i świąteczne zdobienie kubków. Chętni skorzystali także z warsztatów wokalnych z Elzą z Krainy Lodu.
Uroczystego otwarcia Wigilii Miejskiej dokonał Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera, księża i pastorowie odczytali fragmenty Ewangelii, jaworscy harcerze przekazali betlejemskie światełko pokoju, po czym mieszkańcy podzielili się opłatkiem. Można było również skosztować wigilijnych potraw – barszczu, krokietów i drożdżowego ciasta. Na jaworskim rynku nie zabrakło również Świętego Mikołaja, który dzielił słodkościami.