VII Gminny Turniej Mikołajkowy

0
838

Gminny Mikołajkowy Turniej Sportowy stał się już w gminie Paszowice imprezą cykliczną. Gospodarzami jego siódmej edycji stała się Szkoła Podstawowa im. W. Broniewskiego w Paszowicach.

6 grudnia odbyły się w szkole klasowe mikołajki, a w godzinach popołudniowych uczniowie paszowickiej szkoły, Szkoły Podstawowej z Pogwizdowa oraz Szkoły Podstawowej z Wiadrowa stanęli do walki o Puchar Wójta Gminy Paszowice.
Sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi. Nie zabrakło gości, radnych gminy, nauczycieli, rodziców, uczniów i gminnego Mikołaja. Imprezę poprowadziła dyrektor szkoły Teresa Adamczyk. Turniej otworzył uroczyście wójt Sebastian Oszczęda witając wszystkich uczestników turnieju. Na tę niecodzienną imprezę przybyli dyrektorzy szkół, uczniowie oraz rodzice. Zmagania sportowe rozpoczęły się od pokazu gimnastycznego przygotowanego przez dyrektor szkoły Teresę Adamczyk. Młode gimnastyczki prezentowały się pięknie. W tym roku uczniowie klas młodszych zmierzyli się z sobą w ośmiu znanych im wcześniej konkurencjach. Wszyscy, jak podkreśliło jury, wykazali się niesamowitym duchem walki. Złote medale i puchar Wójta Gminy Paszowice odebrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pogwizdowie. Srebrny medal zdobyła Szkoła Podstawowa w Paszowicach, a brązowy Szkoła Podstawowa w Wiadrowie. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwało jury w składzie: Mirosława Stępień – przewodnicząca, Wiesława Bielska Gut i Beata Makuch. Na zakończenie turnieju wszyscy uczniowie z rąk Mikołaja otrzymali paczki oraz udali się na poczęstunek. W tym dniu można było uwiecznić się na pamiątkowych zdjęciach dzięki Cheese Fotobudka państwa Magdaleny i Pawła Smagacz. Szczególne podziękowania należą się sponsorom imprezy, dyrekcji, nauczycielom szkół i pracownikom Szkoły Podstawowej w Paszowicach, Urzędowi Gminy Paszowice oraz wszystkim, którzy pomogli zorganizować tak wspaniałą imprezę.
Beata Makuch