Michał Czarnecki – komendantem Hufca ZHP Jawor

0
623

“Minęły 4 lata odkąd zostałem komendantem Hufca ZHP Jawor. W tę sobotę 23 listopada Zjazd Hufca podsumuje moją kadencję. Chciałbym wszystkim podziękować za ten wspaniały czas, za wszystkie doświadczenia, wyzwania i przedsięwzięcia.
Dzięki współpracy z przyjaciółmi jaworskich harcerzy jak i samymi harcerzami udało się osiągnąć bardzo wiele. Organizowaliśmy i pomagaliśmy tworzyć takie przedsięwzięcia jak Finał WOŚP, Poczuj Magię Świąt z harcerzami, Święto Chleba i Piernika, Dni Jawora, Dzień Dziecka, wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Rozewiu i wiele innych inicjatyw prospołecznych. Moje życie podporządkowane jest harcerstwu, czy to dobrze… czas zweryfikuje, ale dziękuję moim bliskim za możliwość realizacji swoich zamierzeń. Czy zrobiłem wszystko, czy zrobiłem to dobrze? Zrobiłem tak, jak potrafiłem najlepiej.” – czytamy na facebooku krótkie podsumowanie minionej kadencji Michała Czarneckiego jako komendanta Hufca ZHP Jawor. Dh Michał zapowiedział start w kolejnych wyborach, które odbyły się 23 listopada br. w siedzibie Hufca. Do udziału w wyborach zaproszono burmistrza Emiliana Berę, który przybył na spotkanie z naczelnikiem Wiesławem Szymczykiem. Dotychczasowe władze otrzymały absolutorium, po czym przystąpiono do wyborów władz. Wcześniej uhonorowano instruktorów, sympatyków harcerstwa pracujących na rzecz hufca. Na nową kadencję 2019-2023 Wybrano ludzi sprawdzonych, prawdziwych społeczników, służących harcerskiej idei. Jak było do przewidzenia – komendantem został dh Michał Czarnecki. W skład Komendy weszli ponadto: hm. Tadeusz Koniak – skarbnik, hm. Wojciech Mucha – z-ca ds. organizacyjnych i pracy z kadrą, pwd. Mateusz Głąbicki – z-ca ds. programu i kształcenia, pwd. Kaja Kowalska – z-ca ds. organizacji pracy w powiecie lwóweckim, pwd. Paulina Zagata – z-ca ds. organizacji pracy w powiecie złotoryjskim. Komisja Rewizyjna to: hm. Maria Mycan – przewodnicząca, hm. Irena Tkaczuk – wiceprzewodnicząca, phm. Jadwiga Wojda-Elbrah – Sekretarz.
Burmistrz podziękował harcerzom za współpracę i wsparcie wielu miejskich inicjatyw na rzecz jaworskiej społeczności. Od października tego roku Hufiec Jawor to ogromny teren pełen pozytywnych ludzi, chętnych do pracy i szerzenia harcerskiej idei, łączący powiaty jaworski, lwówecki i złotoryjski. Harcmistrz Michał Czarnecki zarządza obecnie jednym z największych terytorialnie Hufców w naszym województwie. W swoim wystąpieniu podziękował wszystkim i każdemu z osobna za zaufanie, jednocześnie zapewniając, że zrobi wszystko, by sprostać tym dużym wyzwaniom, które na niego teraz spadły. Praca w harcerstwie na tym stanowisku to duże wyzwanie i duża odpowiedzialność przed instruktorami i własnym instruktorskim sumieniem. Na zakończenie odśpiewano harcerskie i instruktorskie piosenki.
opr. AKa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię