Narodowe Święto Niepodległości

0
861

W Paszowicach tradycyjnie odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Zainaugurowane zostały mszą św. w kościele parafialnym pw. Św. Trójcy. Po mszy wszyscy uczestnicy w korowodzie prowadzonym przez poczty sztandarowe przeszli do świetlicy wiejskiej na część oficjalna obchodów.
Wójt Sebastian Oszczęda przywitał licznych gości składając życzenia zgromadzonym w świetlicy oraz wszystkim mieszkańcom gminy. Podziękował jednocześnie za zaangażowanie w przygotowanie obchodów organizacjom społecznym i szkołom, a także mieszkańcom za wysoką frekwencję.
Następnie rozpoczęła się uroczystość wręczania medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” w imieniu Prezydenta RP. Wójt Sebastian Oszczęda i przewodnicząca Rady Gminy Beata Rokosz kilkunastu parom wręczyli medale oraz okolicznościowe prezenty.
W związku z tym, że Święto Niepodległości jest zarazem dniem obchodzonym jako Święto Marcina, wszyscy uczestnicy otrzymali od wójta i przewodniczącej słodkie „Rogale Świętomarcińskie”. Niespodzianką było obdarowanie uczestników rogalikami także przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Pogwizdowie.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pogwizdowie zaprezentowali przedstawienie teatralne mówiące o patriotyzmie oraz godności i honorze, a także znaczeniu takich słów jak: „poświęcenie”, „odwaga”, „bohater”.
Na koniec kilkanaście pieśni wykonał zespół „Głogowska Czwórka” z Rudnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię