9. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

0
685

Szkoła Podstawowa w Paszowicach wzięła udział w 9. Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Organizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Wydawnictwo zostało założone w 1995 roku przez Andrzeja Grabowskiego, twórcy kart Grabowskiego oraz pomysłodawcy Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Akcja ma na celu propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki.
W tym dniu uczniowie mogli przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia i zmierzyć się z rówieśnikami korzystając z aplikacji interaktywnej. Nad sprawnym przebiegiem ćwiczeń przy tabletach czuwali chłopcy z kl. VII: Patryk Cebula i Witold Walaszek.
Podczas czterech kolejnych przerw uczniowie i pracownicy szkoły mieli okazję przystąpić do egzaminu ze znajomości tabliczki mnożenia. Na tych, którzy wykazali się bezbłędną znajomością tabliczki, czekały imienne certyfikaty z tytułem Eksperta Tabliczki Mnożenia i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców Oliwii Samól i Tobiasza Duszeńko. Komisje egzaminujące stanowili uczniowie klasy VI: Dawid Michałków, Kacper Belica, Dmytro Bieliak, Mateusz Wisniecki, Szymon Ziemniak i Bartosz Dziuba.
Wszystkim, którzy zaangażowali się we współorganizację akcji serdecznie dziękuję, Ekspertom gratuluję, a tym, którym się nie powiodło zachęcam do utrwalenia tabliczki mnożenia.
Marta Suhak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię