Spacerkiem po… strzelnicy w Grzegorzowie

0
1252

Powakacyjny sezon spacerków po Jaworze i okolicy rozpoczął się 24 września zwiedzaniem strzelnicy w lasku grzegorzowskim.
Grzegorzów to niewielka wieś położona w odległości ok. 3 km na północny wschód od Jawora. Założył ją Grzegorz Steiner w roku 1590. W lasku nieopodal wioski zlokalizowanych jest sporo pozostałości poniemieckich koszarów oraz strzelnica miejska, założona w roku 1861. Z oferty spacerku skorzystało wielu pasjonatów naszego regionu, jak również amatorów strzelania. Przewodnikami po historii koszar i strzelnicy byli: Mirosław Szkiłądź, Jakub Lemański oraz Władysław Woźniakiewicz. Po wysłuchaniu informacji, do jakich udało się dotrzeć, o tym miejscu, chętni mieli okazję zmierzyć się na strzelnicy, pod czujnym okiem instruktorów z Jaworskiego Klubu Strzeleckiego „UR”. Zorganizowane zostały zawody w strzelaniu z karabinka KBKS, którym towarzyszył zapach prochu, huk wystrzałów i duże emocje. Najlepsi strzelcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, a na wszystkich czekał poczęstunek przy ognisku.
Bardzo serdecznie dziękujemy Jaworskiemu Klubowi Strzeleckiemu UR, prezesowi Rafałowi Sokołowskiemu, który wsparł naszą imprezę.
(MBP)