Dzień działkowca w „Zdroju”

0
1133

W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Zdrój” w Bolkowie działki uprawia niemal trzystu działkowiczów. Jesienią zarząd zwykle decyduje o obchodach Dnia Działkowca, wspólnym spotkaniu i biesiadowaniu.
ROD „Zdrój” gospodaruje na ponad 15 hektarach, z czego część jest nieużytkowana – brakuje chętnych do pracy bądź relaksu na działce. Obszar działek podzielony jest na kolonie, które noszą nazwy: Ludowa, Nowa, Wysokogórska, Nowa Wysokogórska i Wrocławska. W roku 2018 nie udało się jednak przygotować działkowego święta. Za to w tym roku działkowicze skorzystali z pogodnej aury i spotkali się przy ogrodowej altanie zwanej Bolkiem – Lolkiem. Był więc wspólnie spędzony czas, rozmowy i dyskusje, wymiana doświadczeń, sugerowanie wniosków i prac do wykonania. Popołudnie spędzono biesiadując przy muzyce – grali i śpiewali działkowicze z zespołu ludowego „Echo”.
Działkowców odwiedził burmistrz Bolkowa Grzegorz Kucab z małżonką, który dostał kosz z działkowymi plonami. Rozdano nagrody użytkownikom wielu zadbanych działek. Po przeglądzie całego ogrodu zdecydowano o przyznaniu tegorocznych nagród użytkownikom najbardziej zadbanych, ciekawie zagospodarowanych i ładnych działek. Pierwsze miejsce zdobyli Barbara i Janusz Nowakowscy z koloni Ludowa, drugie – Janina Siwiaszczyk także z kolonii Ludowa oraz Jerzy Zając, który ma działkę na koloni Nowa Wysokogórska. Trzecie miejsce zajęli Wioletta i Robert Kałużni z koloni Wysokogórska. Wyróżniono Teresę Hanus, Alinę Rutkowską, Lidię i Wacława Ciosków, Jadwigę Siepkę oraz Annę i Stanisława Żuków z koloni Wysokogórska, Janinę i Jana Kobaków z koloni Nowa i Joannę Ochowicz z koloni Nowa Wysokogórska.
Podziękowania przekazano również Tadeuszowi Szczotce, który wiele lat pełnił obowiązki gospodarza ogrodu oraz był członkiem zarządu ROD.
M. Ewa Kacperska
fot. J.G. Andrzejewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię